Moterys, kurios myli per stipriai » Grupės biblioteka

Moterų palaikymo grupė "Moterys, kurios myli per stipriai" Vilniuje turi savo mini biblioteką.

Šia mini biblioteka gali naudotis visos moterys, kurios arba lanko šią moterų grupę arba renkasi individualų palaikymą. Bibliotekoje surinktos knygos neabejotinai yra naudingos moters sveikimo kelyje, tos, kurios atveria akis, padeda susivokti savo situacijoje, duoda aiškumą, sąmoningumą, atsako į begalę ilgai moterį kankinusių klausimų ir padeda įžvelgti naujas perspektyvas ir naujus pasirinkimus.

 

Esminiai, negrįžtami pokyčiai mumyse vyksta ne tada, kai mes kažko siekiame ar nesiekiame valios pastangomis, o tada, kai aiškiai susivokiame savo realybėje.

Gero skaitymo!

Daugiau informacijos el.p.: mokausimyleti@gmail.com

 

Bibliotekoje yra šios knygos:

 

"Moterys, kurios myli per stipriai", Robin Norwood

R. Norwood knygoje „Moterys, kurios myli per stipriai“ analizuojamas „per stiprios“ meilės fenomenas, kaip specifinių minčių, jausmų ir elgesio būdų sindromas, kurį autorė pirmąkart atpažino padirbėjusi alkoholikų ir narkomanų konsultante. Nelaimingi asmeniniai santykiai siejami su psichologine priklausomybe nuo kito asmens. Ji prilyginama priklausomybei nuo maisto ar narkotizuojančių medžiagų. Atskleidžiama šios problemos kilmė, raida, psichologinė žala ir populiariai pateikiama aiški bei išsami gydymosi programa.

„Moterys, kurios myli per stipriai“– tai kasdienė knyga ir gydytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams, ir plačiausiam skaitytojų ratui.

 

Moterų palaikymo grupėje "Moterys, kurios myli per stipriai" - tai viena pagrindinių knygų, privaloma knyga, vadovėlis, jei nori iš tikrųjų daugiau sužinoti ir suprasti apie mylėjimo per stipriai fenomeną. Grupės moterys, nežinau juokais ar ne, šią knygą vadina "mūsų biblija".

Leidykla: Vaga

Nauja kognityvi proto elgsenos pratimų sistema, kuri remiasi neurologiniais tyrmais ir smegenų kartografija. Jeigu jūs ar jums brangus žmogus kenčia nuo depresijos, minčių kaitymas gali būti tas dalykas, kuris padės visam laikui jos atsikratyti. Jūs negalite tiesiog ištraukti savęs iš depresijos gniaužtų. Ją sukelia sutrikusi cheminių medžiagų pusiausvyra smegenyse. Bet minčių kaitymas padeda!

 

Viena iš grupės moterų šią knygą apibudino sekančiai: "Mes nusiperkam televizorių, mums duoda instrukciją, mes nusiperkam telefoną, mums irgi duoda instrukciją, kaip juo teisingai naudotis... Mes gimstame - mums niekas neduoda jokios instrukcijos, kaip naudotis savo kūnu ir smegenimis. Ši knyga - išsami instrukcija, kaip naudotis savo smegenimis savo labui ir naudai!"

Laidykla: Vaga

 

plačiau
"Suaugę alkoholikų vaikai", Janet Geringer Woititz

Dr. Janet Geringer Woititz (1938–1994) – amerikiečių psichologė, suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė. Tarptautinį pripažinimą pelniusioje knygoje „Suaugę alkoholikų vaikai“ autorė pažvelgia į vidų tų, kurie augo priklausomybių kamuojamose, nedarniose šeimose. Per daugelį praktikos metų susipažinusi su šimtais tokių žmonių, daktarė nustatė juos vienijančias savybes ir bruožus, nulemtus vaikystėje patirtų traumų, bei nurodė būdus, kaip atitrūkti nuo našta tapusios praeities ir išmokti gyventi kitaip.

 

Knyga tinka visiems augusiems nedarniose šeimose, nebūtinai abu ar vienas iš artimųjų turėjo būti alkoholikas... Tai galėjo būti nepilna šeima, darboholikų šeima, vienas iš artimųjų galėjo sirgti depresija, pastoviai ar tik retkarčiais elgtis kompulsyviai: valgyti, sportuoti, apsipirkinėti, kūdintis..., vienas iš tėvų galėjo būti ytin griežtas šeimoje ar apgaudinėti savo partnerį, šeimoje galėjo būti įprastas reiškinys - nekalbadieniai, ar vienas iš tėvų buvo už viską atsakingas, o kitas - laisvas kaip vėjas...

Leidykla: Vaga

"Toksiški tėvai", Susan Forward, Craig Buck

 

Šioje knygoje "Toksiški tėvai" mokslų daktarė Suzana Forvard (Susan Forward) – visame pasaulyje garsi psichologė, dėstytoja, grupinių terapinių užsiėmimų ir mokymų vadovė daugelyje Pietų Kalifornijos medicinos ir psichiatrijos centrų – dalijasi tikromis jau suaugusių vaikų, kuriuos užaugino toksiški tėvai, istorijomis. 
Šie nesumeluoti pasakojimai gali padėti išsilaisvinti iš žlugdančių santykių su tėvais ir atrasti naują pasaulį, pripildytą pasitikėjimo savimi, vidinės stiprybės ir emocinės nepriklausomybės.
 
„Bandymas iš tikrųjų tapti suaugusiu žmogumi nėra tolygus procesas. Kilsite, krisite žemyn, pasistūmėsite į priekį, o tada – vėl atgal. Nusiteikite tam, kad ne viskas pavyks, kad neišvengsite kluptelėjimų. Niekuomet galutinai neatsikratysite nerimo, baimės, kaltės ir sumaišties jausmų. Tai neįmanoma. Tačiau šios demoniškos jėgos daugiau nebegalės jūsų valdyti – tai ir yra svarbiausia.“ 
Leidykla: Vaga

Ši istorija prasideda kaip pasaka...

Moteris sutinka vyrą – gražų, talentingą, romantišką idealistą, ir jie vienas kitą beprotiškai pamilsta. Vyras pasirodo esąs tikras svajonių princas: švelnus, dėmesingas, protingas. Jie greitai ima lauktis kūdikio ir susituokia. Tačiau pasaka pamažu keičiasi, vis labiau primindama siaubo istoriją, pilną priekaištų, barnių ir smurto. Moteris nesupranta, kas vyksta. Jos gyvenimo vyras iš princo virsta pabaisa.

Svarbiausia žinia, kurią siunčia autorė, tokia: iš šių spąstų galima ištrūkti. Aukos gyvenimas gali pasikeisti, tik reikia išdrįsti. O geriausia – perskaityti knygą ir atpažinti manipuliuotoją, kol jis dar neužvaldė jūsų.

Nuostabi, lengva, nedidelė, visą dėmesį užvaldanti ir akis daugeliui moterų atverianti knyga.

Leidykla: Tyto alba

 

plačiau

Vyksta knygų aprašymų įkėlimas...

 

Šiuo metu mini bibliotekoje yra 25 skirtingų pavadinimų knygos. 

Biblioteka nuolat papildoma naujomis knygomis.

 

Jei turite Jums nereikalingų knygų, (galbūt jau ir esančių šioje bibliotekoje), kurios galėtų būti aktualios ir naudingos grupės moterims ir norėtumėte/galėtumėte padovanoti, mielai priimsime.

 

Ačiū, už Jūsų gerumą!